Životní šance

29. ledna 2012 v 21:53 | Domi(Nika) |  Kapitolovky

Domi(Nika): Sakra, co tu ještě dělám už je večer a já mám dávno spinkat, ale já nemohla. Musela jsem dopsat první díl nové kapitolovky s názvem Životní šance. Je to akční povídka tak hurá do toho, ale upozorňuju, že se tam spousta věcí opakuje.


Byla, nebyla parta deseti holek. Amari, Yuri, Haney, Shoi Elisha, Lee Hyo Nao alias Naomi, Anna, Han HyoLu alias Lulina, Maruko, G-Monn a Cho Nika. Byla to nerozlučná partička, všechno dělaly pospolu. Chodily i na stejnou školu. Jenom koníčky měly trošku odlišné. Anna a Lulina spolu po škole chodily na hodiny kreslení a Lula po této hodině ještě na zpěv společně s G-Monn, Terka na hodiny tance, Haney, Amari a Naomi na hodiny klavíru, Maruko na rap a Nika s Elishou na hodiny Taekwonda. Jenže po skončení školy se musely rozdělit. Každá šla na odlišnou školu. Chvíli spolu byly ještě v kontaktu, ale potom jejich přátelství nadobro skončilo.

*
O 6 let později
Amari
"Slečno Amari vaše kniha byla opravdu velmi zajímavá, takže jsme se rozhodli, že ji vydáme", oznámí mi vydavatel, u kterého si nechám schválit a následně vydat mojí čtvrtou knížku.
"Děkuji, pánové, omluvte mě, mám ještě něco důležitého na práci", řeknu jim a následně odejdu.
Venku nastoupím do taxíku a řidiči nadiktuji adresu, kam chci odvést. Nastartuje auto a pomalu se rozjede. Během jízdy si všimnu, že zmáčknul nějaké tlačítko, čekala jsem, že zapnul klimatizaci, ale spletla jsem se. Mezi ním a mnou začne vyjíždět nějaké plexisklo. Začnu bušit: "Co to má být!" "Okamžitě zastavte!"
Zkusím otevřít dveře, ale jsou zamknuté. Ještě chvíli na něj buším, ale on pořád nic a jede si, bůh ví kam. Všimnu si, že zase zmáčknul nějaké jiné tlačítko. Čekám, co se stane. Do mojí části se začne vypouštět plyn. Po chvíli začnu ztrácet vědomí.
Yuri
"Nová fenomenální zpěvačka Yuri se vyšplhala v naší hitparádě na první místo z hitem I love you, který vám následně pus…", vypnu televizi a zadívám se ven z mého soukromého letadla, které letí do Paříže na můj koncert.
"Dáte si něco?", zeptá se mě letuška.
"Oh sklenici vody, děkuju."
Letuška odejde a po chvilince je zpátky i s onou skleničkou. Hltavě vypiju její obsah. Asi po dvou minutách se mi začne motat hlava.
"Eh, co se to se mnou děje?", řeknu skoro v mdlobách a pak usnu hlubokým spánkem.
Haney
"K hyperaktivnímu dítěti musíte přistupovat s velkou trpělivostí, klidem, laskavostí a optimismem", začnu vysvětlovat rodičům, kteří ke mně přišli na konzultaci.
Než odejdou, dám jim pár typů, co s dítětem udělat a jak se k němu chovat.
"Dobře děkujeme tak za měsíc."
"Nashle."
Teprve teď se dostanu k balíčku, co mi přišel dneska ráno. Otevřu ho. Z krabice na mě začne doutnat plyn a já omdlím.
Elisha
"Desátnice Shoi máte jít za generálem", ozve se z rozhlasu v posilovně.
Nechci mít problémy tak radši přeruším svůj trénink Kung-fu a vydám se za ním.
"Pane, volal jste mě."
"Ano, byla jste převelena na jinou základnu tak si běžte sbalit věci a za půl hodiny si pro vás přijede auto."
"Ano pane."
Odejdu z kanceláře a vydám se do svého pokoje, kde si začnu balit. Když mám všechno sbalené, šáhnu pod polštář a vytáhnu starou zmuchlanou fotografii. Je na ní deset holek, které se tam různě na sebe šklebí. Ukápne mi slza.
"Kéž bychom byly všechny zase spolu."
Vyjdu s pokoje a zamířím ke garážím, kde na mě čeká připravený vůz. Je to obrněný transportér. Sednu si do zadní části, kde k mé smůle nejsou okna, ale aspoň světlo z malého okénka z přední strany. (Asi víte jak to myslím ne?) Auto se rozjede a mě se po půl hodině podaří usnout.
Naomi
"Naomi ta tvoje jarní kolekce je úžasná", pochválí mě moje kolegyně.
"Děkuju, promiň, budu muset jít, musím udělat návrhy pro zimní kolekci", omluvím se a jdu směrem k výtahu.
Nastoupím a zmáčknu tlačítko do garáží. Dveře se začnou zavírat, ale nedovřou se úplně, protože někdo mezi ně strčí ruku. Do obličeje mu nevidím, protože má kšiltovku. Znovu musím zmáčknout tlačítko do garáží a tentokrát se dveře zavřou a my sjedeme dolů. Dole jdu rovnou ke svému autu, když mě někdo chytí a přidrží mi před nosem kapesník a já přestanu vnímat svět okolo sebe.
Anna
"Tvůj dnešní výkon byl famózní", pochválí mě ředitel klubu, kde jsem měla raperské vystoupení.
"Děkuju moc", řeknu a přebírám si od něj obálku s mojí dnešní výplatou.
Otočím se a vypadnu ven. Peníze si schovám do peněženky a jdu domů. Když hledám klíče, někdo mě zezadu chytne a hodí se mnou do auta. Začnu všude bušit, dokud dovnitř nepustí plyn a já neusnu.
Lulina
"Takže po mě chcete zablokovat web vaší konkurence?"
"Ano", ozve se v telefonu.
"A kolik platíte?"
"Kolik si řeknete."
"Dobře, pošlete mi instrukce a já to zařídím", řeknu do telefonu a zavěsím.
Za chvíli mi esemeskou přijdou instrukce, co a jak. Vezmu si brýle, strčím do pusy lízátko a začnu svojí práci. Za necelou hodinku web banky Bussinies zablokovaný. Zvednu se od počítače a jdu se projít. Jdu okolo mého oblíbeného obchůdku s bonbóny, lízátky a vším možným. Nedá mi to a jdu si koupit další zásobu lízátek, protože mi docházejí. Když mám nakoupeno, vezmu to mojí zkratkou zpátky domů. Někdo mě, ale chytne na loket a přitiskne mi nějaký hadr k obličeji. Chvíli sebou házím a pak upadnu do hlubokého spánku.
Maruko
"Bobo, kde si ty nezbednej opičáku", volám v pavilonu opic a hledám mého oblíbeného opičáčka.
Bobo na mě vykoukne zpoza stromu.
"Tak tady si ty lumpe."
Zvednu nad hlavu kus jablka: "Podívej, co mám."
Když Bobo zaregistruje ovoce v mé ruce, přiběhne ke mně a posadí se mi na rameno. Podám mu jablko.
"Jen papkej", řeknu, posadím ho na strom a odejdu.
"Maruko dneska už máš, padla tak už padej", řekne mi na oko rozzlobeně šéfová.
"No dobře už jdu."
Pípnu si kartičku, převléknu se a jdu na parkoviště pro své auto. Když jsem 10 metrů od něj, přede mě přijede černá dodávka. Odevře dveře a šoupne mě dovnitř. Ucítím palčivou bolest v ruce. Všimnu si, že mám v sobě injekční stříkačku. Pak upadnu do bezesného spánku.
G-Monn
"Raz, dva, tři, čtyři, pět, šest, sedm, osm", odpočítám holkám choreografii a pozorně je sleduju.
"Dobře pro dnešek končíme, tak se běžte převléknout."
Sama si dojdu do své šatny a vezmu si věci. Když otevřu dveře, někdo před nimi stojí.
"Trénink už skončil, přijďte zítra."
Místo toho, aby zase odešel, něčím mě praští do hlavy a já omdlím.
Nika
"Vyměníte mi prosím brzdovou kapalinu?"
"Ale jistě počkejte chvíli, bude to hned."
"Dobře."
Najedu s autem na zvedák, stisknu tlačítko a auto se zvedne. Vyměním brzdovou kapalinu a staroušek si zase odjede. Jdu si udělat kafe. Naliju vodu do konvice a zapnu ji. Mezitím si do hrnku nasypu lžíci kafe a cukru. Voda se ohřeje a já si zaliju kafe. Nestihnu si ho vypít, protože mi někdo píchne do krku injekci a já omdlím.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Yuri Yuri | 29. ledna 2012 v 22:00 | Reagovat

Jááá se táák těšíím na další díl! ^^ Je to super! ^^

2 Gaby Gaby | Web | 29. ledna 2012 v 22:04 | Reagovat

Hele ty máš něco s těmi únosy či?? :D
By mě zajímalo, co za tím je...:D
Ale jinak supr čupr...očekávám brzo další díl :D

3 G-Monn G-Monn | Web | 29. ledna 2012 v 22:11 | Reagovat

vazne je to senzacni...nemuzu se dockat pokracka. ?.. Gomawo! Jsi uzasna. .... (sry za chyby ale na tom tabletu se pise hrozne xD) good night :-*

4 JaeRa JaeRa | Web | 30. ledna 2012 v 11:12 | Reagovat

muhehehehe.... to je skvělý... ale moc krátký... kde je pokráčko? a kdo nás unesl??? nemůžu si pomoct, ale souhlasím s Gaby... že ty s tím máš něco společného???? he? ... tak šup další

5 haneysan haneysan | Web | 30. ledna 2012 v 14:35 | Reagovat

XDDD...... Mne stejne zabil muj part '' musite na ne s lakou a peci''.....em.... Muj pristup .. Proliskat...xD... Kazdopadne...sakra....chudaci my! .... Hoonem dalsi dilek :)

6 Luli(na) Luli(na) | Web | 30. ledna 2012 v 19:34 | Reagovat

Muhehehehehe, to začíná doooobře, hej, jsem zvědavá, co to bude až to bude :D Mecheche... takže jmse byly všechny unešeny někým... někým (to bude určitě FANTOMAS!) :D Tak jako, jsem zvědavá, co bude dál :D Chňá Chňá! :D

7 Ayumi a Yori Ayumi a Yori | Web | 30. ledna 2012 v 21:11 | Reagovat

AAA!!!!!!! Ľúbi, Ľúbi!!!!!! :) :)..Další diel!!! :*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama